ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК постійної комісії Новгородківської селищної ради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам'яток, історичного середовища та благоустрою щодо регуляторного впливу

Дата: 26.07.2021 15:14

Розробник проекту регуляторного акту є Новгородківська селищна рада. На експертизу до комісії надійшов проект регуляторного акту – проект рішення сесії Новгородківської селищної ради «Про затвердження  Положення про порядок розміщення  зовнішньої реклами на території  Новгородківської селищної територіальної громади» разом з аналізом регуляторного впливу. Вказаний проект регуляторного акту передбачає приведення Положення  розміщення зовнішньої реклами на території Новгородківської селищної територіальної громади у відповідність до вимог Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067, до яких були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1173 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відповідності основаним вимогам до дозвільної системи у сфері господарської діяльності», які значно змінили порядок видачі документів дозвільного характеру у сфері реклами.

Метою прийняття вказаного рішення є врегулювання наступних питань:

- дотримання вимог чинного законодавства щодо впорядкування розміщення та функціонування (експлуатації) зовнішніх рекламних носіїв, їх відповідність технічним та естетичним вимогам до рекламних об'єктів на території населених пунктів Новгородківської селищної територіальної  громади;

- забезпечення права суб’єктів господарювання на розташування тимчасових споруд (на розміщення засобів зовнішньої реклами) для здійснення підприємницької діяльності;

- запобігання самочинного та безоплатного розміщення конструкцій зовнішньої реклами на території населених пунктів Новгородківської селищної територіальної  громади;

- регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами в населених пунктах пунктів Новгородківської селищної територіальної  громади.

Розробником вказаного регуляторного акту з його прийняттям планується забезпечити досягнення на території пунктів Новгородківської селищної територіальної  громади результатів та цілей, вказаних у запропонованому аналізі регуляторного впливу.

ВИСНОВКИ КОМІСІЇ

1. Запропонований проект регуляторного акту – проект рішення сесії Новгородківської селищної ради «Про затвердження  Положення про порядок розміщення  зовнішньої реклами на території  Новгородківської селищної територіальної громади», по своїй структурі та змісту в повній мірі відповідає вимогам ст. 4 та ст.8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067 із змінами.

2. Регуляторний вплив при прийнятті рішення сесії Новгородківської селищної ради «Про затвердження  Положення про порядок розміщення  зовнішньої реклами на території  Новгородківської селищної територіальної громади»  буде направлений та виражений в наступному:

- за рахунок спрощення процедури оформлення дозвільних документів збільшаться надходження до місцевого бюджету, що дозволить збільшити фінансування соціальної сфери;

- забезпечить виконання законодавства України та дотримання інтересів суб’єктів господарювання: спрощення процедури оформлення документів дозвільного характеру у сфері зовнішньої реклами та скорочення строків їх отримання.

Голова постійної комісії

Новгородківської селищної ради

з питань  земельних відносин,

природокористування,