ІНФОРМУЄ

Сарана – реальна небезпека

Аномально висока температура і посушлива погода цього року спричинила масове розмноження та збільшення чисельності небезпечного шкідника – сарани в східній частині України, зокрема на території Чугуївського району Харківської області. Мова йде про запровадження особливого режиму із захисту рослин для локалізації та знищення шкідника.

11:06 11.07.2024

Що потрібно знати про холеру

Через російську військову агресію, масові руйнування інфраструктури та аномальну літню спеку збільшується ризик поширення кишкових інфекцій, у тому числі холери.

10:27 10.07.2024

Ваточник сирійський - проблема для аграріїв

Ваточник сирійський Asdepias syriaca L - багаторічна трав’яниста рослина класу дводольних роду ваточникових (інші назви: ваточник американський, бавовна дика, ластівень, ластовень, ласточник, шовк дикий, шовчина звичайна, шовчина). Інвазивний вид, який негативно впливає на біорізноманіття й екосистему та набуває все більшого й більшого поширення як злісний бур’ян у багатьох областях України, в тому числі Кіровоградській області.

09:08 05.07.2024

Як вберегтися від теплового та сонячного удару!

Сонячний удар - «продукт» безпосереднього впливу сонця. Під променями відкритого сонця голова перегрівається, відбувається розширення судин, кров різко приливає до голови. В першу чергу сонячний удар б'є по нервовій системі, а також шкірі: якщо людина загоряла на пляжі в годину пік сонячної активності, без головного убору і сонцезахисного крему, то легко отримати серйозні опіки. Перебуваючи під відкритим сонячним промінням у спекотний літній день, переважно в проміжку між 11 та 16 годинами, коли сонце найактивніше, ми ризикуємо отримати сонячний удар.

09:14 03.07.2024

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ – ХВОРОБА НЕ СПИТЬ

Останнім часом в Україні склалася досить загрозлива епізоотична ситуація щодо поширення африканської чуми свиней (далі – АЧС). В останню декаду червня поточного року непоодинокі випадки спалахів АЧС були зареєстровані в п’яти областях країни (Волинська, Житомирська, Київська, Полтавська, Чернівецька).

13:41 02.07.2024

Ботулізм небезпечний для життя!

З початку 2024 року в Україні зареєстровано 24 випадки ботулізму з 27 постраждалими, серед яких один летальний. За аналогічний період 2023 року   зареєстровано 24 випадки ботулізму з 29 постраждалими,  летальних випадків не було. Захворювання пов’язані із вживанням їжі домашнього виготовлення: м’ясної та овочевої консервації, ковбаси, а також  риби, рибної продукції невідомого походження, в’яленої риби, придбаної у місці стихійної торгівлі.

14:30 12.06.2024

Лейкоз великої рогатої худоби

Під час проведення весняних ветеринарних обробок та досліджень тварин, що належать особистим селянським господарствам району, періодично діагностують інфекційні хвороби, одна з яких - лейкоз великої рогатої худоби.

12:18 23.05.2024

ПАМ’ЯТКА: Увага ! Біологічна небезпека! Що потрібно робити?

У разі ведення бойових дій, поширення збудників може статися внаслідок використання противником біологічної зброї, а також здійснення біотерористичних актів. При надзвичайних ситуаціях може зростати захворюваність населення на інфекційні хвороби.

16:02 20.05.2024

Профілактика отруєння рибою та рибопродуктами

З метою попередження можливих негативних наслідків для здоров’я людей, Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертається до мешканців Кропивницького району та наголошує на відповідальному споживанні водних біоресурсів (риби, рибопродуктів, ракоподібних тощо):

13:53 10.05.2024