Арештованими рахунками можна користуватися

Дата: 16.03.2022 10:54

Фото без описуЗ рахунків, на які державними чи приватними виконавцями накладено арешт, можна здійснювати видатки.

Такий дозвіл надано за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 000 (сто тисяч) гривень.

Розраховуватися з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, дозволено до припинення чи скасування воєнного стану.

Відповідні зміни внесені постановою Уряду від 02 березня 2022 року № 198-р.

Також нагадуємо, що у магазинах та інших суб’єктів господарювання має бути встановлений (та працювати) термінал для проведення розрахунків, якщо одночасно виконуються такі умови:

• діяльність пов’язана із продажем товарів, громадським харчуванням та послугами;

• при проведенні розрахунку використовується реєстратор розрахункових операцій;

• суб’єкт господарювання діє в населеному пункті із чисельністю від 25 тисяч чоловік.

У разі порушення прав на вільне здійснення безготівкових розрахунків суб’єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування несуть відповідальність у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з 1 січня 2022 один НМДГ складає 1240,50 грн).

Дізнайтися більше про надання безоплатної правової допомоги можна за цим посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua