Кам'янецька селищна територіальна громада

Безпечне вживання риби та рибопродуктів

Дата: 23.09.2024 08:54

Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській областіінформує, що у зв’язку із забрудненням річки Сейм у Сумській та Чернігівській областях, можливого забруднення річки Десна у Чернігівській та Київській областях, яке призвело до загибелі водних живих біоресурсів, зросла небезпека виникнення негативних наслідків на здоров’я людей та довкілля. Особливу небезпеку для життя і здоров’я людей представляє придбання та вживання у їжу свіжої риби невідомого походження, що може призвести до тяжких харчових отруєнь. Тож, застерігаємовід купівлі сирої,копченої, сушеної, мороженої риби в місцях несанкціонованого продажу харчової продукції.Така продукція підлягає обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять в державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи на ринках.

Реалізаціяна ринку живої риби та ракоподібних проводиться виключно з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, а саме:

• наявність супровідних документів (товарно-транспортнінакладні та документи, щозасвідчуютьякість та безпечністьриби), на підставі яких проводиться ветеринарно-санітарна експертиза в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку з оформлення мекспертного висновку;
  • транспортування живоїрибиуспеціальнихємностях (цистерни, бочки, які легко миються та дезінфікуються);
  • дотримання термінів реалізації: термін зберігання та реалізації живої риби за температури води в ємності +11-15 С⁰ в осінньо-зимовий період – 48 годин; у весняно-літній період – 24 години.

Не підлягає продажу жива та охолодженариба з ознаками паразитарних захворювань, з каламутним слизом, кислуватим запахом, тьмяною лускою, каламутними запалими очима.

Рибопереробним підприємствам, з метою профілактики харчових отруєнь, зокрема ботулізму, необхідно забезпечити:

• в літній період виробництво продукції лише з патраної риби;
  • дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу;
  • проведення навчання із гігієни персоналу потужностей, якийпрацює у зоніповодження з харчовими продуктами.

Кропивницьке районне управління

в Кіровоградській області