Пам'ятка про запобігання отруєння бджіл пестицидами

Дата: 04.03.2021 16:48

ШАНОВНІ АГРАРІЇ, ДЛЯ ВИКЛЮЧЕННЯ ВИПАДКІВ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ ПІД ЧАС ОБРОБІТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ  КУЛЬТУР НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЯ НАСТУПНИХ ПРАВИЛ , ЩО ВСТАНОВЛЕНІ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ:

• Власників пасік сповіщають за три доби до хімічних обробок з зазначенням застосованих пестицидів, місць (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки, вказують час ізоляції бджіл;
  • Отримати у селищній раді інформацію про стаціонарні та кочові пасіки;
  • Обробки проводити у період у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години;
  • Не допускати обробки квітучих  медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл;
  • Повідомити про виконання попереджувальних заходів Новгородківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
  • Використовувати засоби захисту рослин, що пройшли  державну  реєстрацію  і включені в перелік дозволених до застосування;
  • Обробки проводити в нельотних час (після 21.00 год. або в нічний час).

Якщо ж трапилося отруєння бджіл, то направити представника Вашого сільгосппідприємства  до включення в склад  робочої комісії по випадку отруєння бджіл.

Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що не лише забезпечить відсутність судових тяжб з приводу відшкодування завданої шкоди, а й принесе користь обом сторонам,  пасічнику мед, пилок та здорових бджіл, власнику сільськогосподарського господарства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур не менше як на 25%,  що запиленні бджолами, а також пересічним людям – продукти бджільництва  для здоров'я та продукцію виготовлену сільськогосподарськими підприємствами на полицях магазинів.