Новгородківська селищна територіальна громада
Кропивницького району Кіровоградської області

Які професії минулоріч здобували безробітні шляхом дуальної освіти?

Дата: 02.04.2021 15:28
Кількість переглядів: 95

Дуальна освіта: навчання і робота – два в одному

Дуальна освіта: унікальна можливість отримання професії

 

Активне впровадження інноваційних технологій у виробництвоспричиняє надзвичайно швидку втрату актуальності набутих знаньта навичок працівників, і, як наслідок, зростають вимоги роботодавця до професійної мобільності кадрів.

Тож, аби збалансувати усі вимогисучасного ринку праці, впроваджується нова форма професійногонавчання працівників, зокрема дуальна, як частина безперервної освіти.

Що ж таке дуальна освіта?

Дуальна форма здобуття освіти – це нова, більш гнучка, форма організації професійного навчання, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях підприємств,установ та організацій, для набуття певної кваліфікації.

Основне завдання впровадження дуальної форми навчання –подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців.

Перспектива розвитку дуальної освітиочевидна, адже така форма навчання відповідає інтересам усіх учасників цього процесу та має низку переваг дляроботодавців, студентів (працівників) тазакладів освіти.

Для роботодавців – це можливість підготовки необхідних кадрів безпосередньо для свого підприємства, виробничих технологій та обладнання.

Для працівників – можливість підвищення власної конкурентоспроможності, отримання ґрунтовнихзнань та набуттяпрактичнихнавичок,а для студентів – це ще й крок на випередження, адже, отримавши диплом, студенти вже матимуть практичний досвід та трудовий стаж.

Навчальний заклад забезпечує учнів теоретичними знаннями тадостатньою професійною орієнтацією.

Служба зайнятості не стоїть осторонь і зацікавлена у застосуванні нових форм професійного навчання безробітного населення. На базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятостіорганізовуєтьсянавчання за дуальною формою. Серед професій, за якими минулоріч здійснювалося таке навчання:електрогазозварник, зварник пластмас, стропальник, водій трамвая, водій тролейбуса, оператор верстатів з програмним керуванням тощо.

Таким чином, організація професійного навчання за дуальною формою освіти є одним ізперспективних напрямів розвитку професійно-технічної освіти, аджепередбачає ефективну взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів того чи іншого профілю, а найголовніше – відповідає вимогам сучасного роботодавця.

Нагадаємо, що порядок здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою регламентується Положенням про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки від 12 грудня 2019 року № 1551.

Вікторія Бернікова, начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь