A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новгородківська селищна територіальна громада
Кропивницького району Кіровоградської області

Адвокат системи БПД допомогла реалізувати учаснику бойових дій право власності на земельну ділянку

Дата: 27.04.2021 11:38
Кількість переглядів: 107

Фото без описуСама собою державна реєстрація права власності за певною особою не є безспірним підтвердженням наявності у цієї особи права власності на земельну ділянку, але створює спростовувану презумпцію права власності такої особи.

Рішення міської ради про надання згоди на реєстрацію права власності земельної ділянки не є підставою для державної реєстрації права власності на земельну ділянку. Саме така ситуація сталася в Кропивницькому.

Пан Андрій, як учасник АТО, звернувся до міської ради із заявою про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною площею 0,1 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Рішенням міської ради «Про надання дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО», ця земельна ділянка була виділена пану Андрію.

Тому він на підставі вказаного вище рішення міської ради замовив проєкт землеустрою.

Земельна ділянка була внесена до Державного земельного кадастру, відповідно був присвоєний кадастровий номер та виданий витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Після виготовлення проєкту землеустрою, пан Андрій погодив його в порядку, визначеному статтею 186-1 Земельного кодексу України, та звернувся до відділу у Кіровоградському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області із заявою про реєстрацію земельної ділянки.

Державний кадастровий реєстратор, перевіривши проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки, повернув пану Андрію документацію із землеустрою з проставленою позначкою про проведення перевірки електронного документа та внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

Пан Андрій звернувся до міської ради із заявою про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною площею 0,1 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Рішенням міської ради проєкт був затверджений.

Пан Андрій знову звернувся до державного реєстратора прав на нерухоме майно міської ради та отримав рішення про відмову у державній реєстрації прав з підстав наявних суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно. Адже, відповідно до відомостей Державного реєстру речових прав, право власності на оспорювану земельну ділянку зареєстровано за іншим суб’єктом права – пані Світланою та паном Сергієм.

У додатку до рішення міської ради був вказаний список громадян, яким затверджується проєкт землеустрою, і там дійсно були зазначені пані Світлана та пан Сергій. При цьому, у вказаному рішенні відсутній і кадастровий номер земельної ділянки, і конфігурація земельної ділянки або будь-які інші ознаки, які б слугували ідентифікатором земельної ділянки, яка б мала перейти у власність пані Свілани та пану Сергію.

У даному випадку, пані Світлана та пан Сергій не займалися оформленням собі земельної ділянки тривалий час, не замовляли проєкт землеустрою, але побачивши новостворену земельну ділянку, просто замовили витяг через інтренет-портал «Публічна кадастрова карта» та вирішили оформити право власності на вказану земельну ділянку, яка передбачалася пану Андрію.

Для вирішення даного питання пан Андрій звернувся за допомогою до Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  Доручення про надання безоплатної вторинної правової допомоги було видано адвокату Олені Жеребенко.

Адвокат підготувала позовну заяву про скасування рішення про державну реєстрацію права власності, у якій просила скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень про право власності пані Світлани та пана Сергія та витребувати з чужого незаконного володіння земельну ділянку площею 0,1 га.

Ленінський районний суд міста Кіровограда позовні вимоги задовільнив в повному обсязі. Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96068337.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь