Всеукраїнська асоціація громад на загальних зборах 19 липня 2021 року обрали голову асоціації її правління та керівників регіональних обласних відділень.

Дата: 20.07.2021 14:24

Фото без опису     Головою ВАГ обрано Кіптівського сільського голову Кучму Володимира Володимировича Чернігівська область. Керівником Кіровоградського обласного регіонального відділення та членом правління Всеукраїнської асоціації громад обрано секретаря Новгородківської селищної ради Олега Вєтрова, а Новгородківська селищна рада вступила в ряди сильної та успішної команди.

Панельна дискусія «Сільський розвиток в контексті земельної реформи та децентралізаціі».

Спікери:

1. Олександр Корнієнко – голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Комітету ВРУ.
  2. Микола Сольський – голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.
  3. Дмитро Костюк – голова підкомітету з питань соціальної політики агропромислового комплексу, розвитку сільських територій, науки та освіти комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.
  4. Віталій Безгін – голова підкомітету з питань адміністративно- територіального устрою та місцевого самоврядування.
  5. Мар’ян Забродський – голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної комісії.
  6. Микола Кучер – член комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.
  7. Іван Лукеря – заступник міністра розвитку громад та територій України
  8. Тарас Висоцький – заступник міністра аграрної політики та продовольства України.
  9. Семен Кривонос – голова державної інспекції архітектури та містобудування.

Головними питаннями дискусії були:  розвиток сільської місцевості, децентралізація та  земельна реформа. Також голова державної інспекції архітектури та містобудування Семен Кривоніс повідомив , що з кінця серпня запрацює в повній мірі його відомство і громади можуть без проблем реєструвати декларації на початок та кінець будівництва.

Спікери вислухали досвід делегатів від територій, пропозиції до змін в законодавстві, питання отримання допомоги від держави тощо.

Загальні збори внесли зміни до Статуту Всеукраїнської асоціації громад а саме:

п. 4.9 « Представництво органу місцевого самоврядування в Асоціації здійснюють уповноважені його рішенням сільський, селищний, міський голова та один із депутатів сільської, селищної, міської ради.

П.6.2.3 «Засідання правління  можуть проводитись в онлайн форматі.

Та інші зміни, які приведені відповідно до законодавства України.