A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новгородківська селищна територіальна громада
Кропивницького району Кіровоградської області

ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ У МЕЖАХ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

Дата: 20.05.2022 18:23
Кількість переглядів: 64

Фото без описуЗ початком весни та робіт на полях і присадибних ділянках до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надходять звернення щодо використання пестицидів та агрохімікатів.

Зокрема, від мешканців населених пунктів Новоукраїнського та Кропивницького районів надійшло чотири звернення щодо застосування пестицидів при обробітку приватних земельних ділянок біля домоволодінь, в межах населеного пункту фізичними особами, сусідами без попередження інших мешканців сусідніх будинків.

Реагуючи на дану ситуацію, Головне управління нагадує громадянам, фізичним особам індивідуальних домоволодінь про дотримання основних правил роботи з пестицидами та агрохімікатами в межах населених пунктів згідно з вимогами Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, затверджених наказом МОЗУ від 03 серпня 1998 року № 1, для запобігання скарг від мешканців суміжних домоволодінь, а саме:

  • для обробки індивідуальних садів та городів у межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів та агрохімікатів, які дозволені до роздрібного продажу населенню, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» і доповненнями до нього;

  • при обробці в межах індивідуальних домоволодінь - заздалегідь попереджати власників суміжних сільськогосподарських ділянок, городів, сусідніх приватних домогосподарств про проведення обробітку на власній земельній ділянці;

  • в межах населеного пункту обробку дозволяється проводити тільки ранцевим обприскувачем. На власній земельній ділянці не можна застосовувати техніку для обробки та розпилювання пестицидів та агрохімікатів;

  • застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 ранку. Роботи необхідно проводити в безвітряну погоду при мінімальних висхідних повітряних потоках (3-4 м/с). Це дозволяє підвищити ефективність обробок, зменшити нецільові витрати пестицидів, їх знесення за межі обробленої ділянки. Забороняється обприскування рослин препаратами в спекотну погоду;

  • в межах населеного пункту необхідно віддавати перевагу механічним методам та біологічним методам борот ьби зі шкідниками.

Для приватних господарств при використанні пестицидів та агрохімікатів, крім вказаних вище вимог, слід застосовувати препарати в оригінальних фірмових упаковках, в заводському пакуванні. Препарати повинні мати маркування та відповідні супровідні документи. Першим кроком для безпечного застосуванням пестициду є етикетка – це документ, паспорт, який містить інструкцію щодо внесення та безпечного і правильного застосування пестициду її потрібно обов’язково прочитати.

Приватні домоволодіння, що використовують пестициди повинні дотримуватись вимог чинного законодавства: Закону України «Про пестициди та агрохімікати», Постанови Кабміну від 04.03.1996 № 295 «Про затвердження Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, затверджених наказом МОЗУ від 03 серпня 1998 року № 1.

Також звертаємо увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на своїх присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України і підпадає під поняття добросусідських відносин. У випадку виникнення спору щодо додержання громадянами правил добросусідства для вирішення питання найперше слід звертатися з заявою до відповідного органу місцевого самоврядування (сільська, селищна або міська рада, об’єднана територіальна громада).


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь