Розмір прожиткового мінімуму з 01 липня 2022 року

Дата: 22.07.2022 10:34

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що розміри мінімальної заробітної плати (МПЗ) та прожиткового мінімуму (ПМ) затверджено Законом України від 02 грудня 2021 року № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» із змінами.

Відповідно до норм Бюджетного кодексу України з 01 липня 2022 року розмір ПМ для працездатних осіб становитиме 2 600 гривень.

ПМ – це показник, який враховується роботодавцями під час проведення індексації заробітних плат, оскільки зарплата індексується в межах ПМ для працездатних осіб.

При цьому встановлений з 01.07.2022 розмір ПМ не впливає на розрахунок, зокрема,  податкової соціальної пільги і єдиного податку.

Також розміри МЗП, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування залишаються без змін.