Роль пробації в гуманізації системи виконання покарань

Дата: 08.08.2023 16:50

Фото без описуПробація – це шанс на виправлення без ізоляції від суспільства, яка відіграє значну роль в гуманізації системи виконання покарань та сприяє особам, які опинилися в конфлікті із законом, у подоланні шкідливих звичок та зміні свого прокримінального мислення, зберегти роботу та житло, отримати підтримку в бажанні змінитися та можливість довести це оточуючим, зберегти та покращити стосунки у сім’ї та громаді.

Розширення переліку альтернативних позбавленню волі покарань підтверджує, що суспільство все більше усвідомлює той факт, що відбування покарання у вигляді позбавлення волі перешкоджає подальшій соціальній адаптації та ресоціалізації особистості, їх поверненню в суспільство: людина в умовах ізоляції втрачає соціально значущі навички, освоює в місцях позбавлення волі елементи кримінальної субкультури, крім того, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі під наглядом кваліфікованих працівників органу пробації дає змогу уникнути негативних моральних, психологічних і фізичних наслідків ізоляції, оскільки при альтернативному покаранні навички соціальної взаємодії зберігаються й розвиваються під впливом соціального середовища і за активної допомоги співробітників органу пробації. Окрім того, що також не менш важливо, перевиховання засудженого на пробації обходиться платникам податків щонайменше у 10 разів дешевше, ніж його утримання у в’язниці.

Переваги пробації

Для держави

для платників податків виправлення правопорушника на пробації в кілька разів дешевше, ніж його утримання у в’язниці

європейський шлях розвитку та гідне представлення держави на міжнародному рівні

Для суспільства

справедливе правосуддя

безпека

Для особи, яка вчинила правопорушення

допомога у подоланні шкідливих звичок та зміна прокримінального мислення

можливість не зазнати негативних наслідків перебування у в’язниці, зберегти роботу та житло підтримка бажання змінитися та можливість довести це оточуючим

збереження й покращення стосунків у сім’ї та в суспільстві

У Новгородківській громаді виконання завдань та функцій пробації здійснює Кропивницький районний сектор  № 5, який підпорядковується філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області.

Працівники пробації мотивують клієнтів пробації до змін, залучають партнерські організації та волонтерів пробації для надання їм сприяння у вирішенні різноманітних проблем, які, найімовірніше, призвели до вчинення кримінального правопорушення. Вирішена проблема, нові знання та навички для самостійного вирішення у подальшому аналогічних проблемних питань без порушення законів, прав і свобод інших людей – це мінімізація ризику вчинення цією особою нового кримінального правопорушення.

Кропивницький РС № 5 філії Центру пробації в Кіровоградській області